Elektriniai paspirtukai

Elektriniai paspirtukai greitai įsibėgėjo ir tapo bene populiariausia transporto priemone mieste. Vikrūs ir smagūs trumpose kelionėse į darbą, namus ar pas draugus, paspirtukai dažnai pranoksta net automobilius. Tai ne tik transporto, bet ir laisvalaikio praleidimo priemonė, kuria mėgaujasi ir suaugę, ir vaikai. Daugybė modelių su skirtingomis savybėmis, techniniu išpildymu ir dizainu buvo sukurti atitikti kiekvieno paspirtukininko norus, tad išsirinkite savąjį jau šiandien!

Elektriniai paspirtukai:

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti?

Šis vadovas padės apsispręsti, kokį paspirtuką pirkti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis, kad įsigiję liktumėte patenkinti.

Mūsų parduotuvėje siūlomi elektriniai paspirtukai su sėdyne, paspirtukai su amortizatoriais ir be jų, yra greitai ir patogiai sulankstomi, su reguliuojamu arba pastoviu vairo aukščiu. Vieni paspirtukų modeliai turi mechaninius, kiti elektrinius stabdžius, taip pat skiriasi jų padangų ir ratų tipas, dydis ir savybės.

Skaitykite toliau ir sužinokite apie paspirtukų baterijas  palyginsime jų talpas ir nuvažiuojamąjį atstumą, pakalbėsime apie paspirtukų tipus ir jų savybes, palyginsime stabdžių sistemas, jų kainą ir veikimą bei padėsime apsispręsti, koks paspirtukas gali būti geriausias važiuojant skirtingomis kelio dangomis. 

Elektrinių paspirtukų palyginimas

Dažniausiai elektrinį paspirtuką renkamės pagal tai, kiek kilometrų jis gali nuvažiuoti visiškai įkrautas. Atkreipkite dėmesį, kad pardavėjų puslapiuose nurodytas atstumas yra maksimalus, jį pasiekti galima tik važiuojant ekonomiškai, neviršijant leistinos apkrovos (geriausia, jei ji vidutinė) ir važiuojant lygiu gražiu keliu. Pateiktą nuvažiuojamąjį atstumą reikėtų vertinti tik kaip palyginamąjį dydį ir nesiremti juo aklai. Vietoje to, geriau atkreipkite dėmesį į tai, kokia yra baterijos talpa.

Paspirtukų baterijos talpa yra matuojama ampervalandėmis (Ah). Kuo didesnė baterija, tuo elektriniai paspirtukai nuvažiuoja toliau.

Elektrinių paspirtukų palyginimas pagal baterijos talpą:

Baterijos talpa, Ah7,5–10,412,515,6–21
Baterijos įtampa, V36–4836–4848
Nuvažiuojamas atstumas, km 20–40iki 4555–70
Krovimo laikas, val.3–8,55–6,58,5

Elektriniai paspirtukai su 7,5–10,4 Ah baterija:

Elektriniai paspirtukai su 12,5 Ah baterija:

Elektriniai paspirtukai su 15,6–21 Ah baterija:

Ličio jonų baterija: keičiama 

Elektriniai paspirtukai turi ličio jonų bateriją, kuri gali būti keičiama arba ne, priklausomai nuo paspirtuko modelio. Kai paspirtukas turi išimamą bateriją, jį galite krauti dviem būdais – jungiant paspirtuką tiesiogiai arba kraunant bateriją atskirai. Keičiama baterija taip pat gali prailginti paspirtuko veikimo laiką. Visos keičiamos baterijos yra paprastai išimamos ir vėl įdedamos. Norint tą padaryti, nereikia jokių papildomų įrankių.

Kai įvertiname paspirtuko baterijos talpą ir tai, ar galimas nuvažiuoti atstumas mus tenkina, galime apžvelgti, kokie gi dar kriterijai yra svarbūs įsigyjant šią transporto priemonę.

Paspirtukų tipai

Elektriniai paspirtukai yra įvairių tipų, kurių kiekvienas siūlo tam tikrus privalumus.

 • Galingumas 
 • Saugumas
 • Patikimumas
 • Komfortas 

Nors galingi elektriniai paspirtukai yra ieškomi dažniausiai, mes rekomenduojame nepraleisti pro akis ir to, kokį saugumą, patikimumą bei komfortą jie garantuoja.

Kokie elektriniai paspirtukai garantuoja saugumą?

Saugumą garantuoja gera stabdžių sistema, žibintai, kokybiški ratai ir padangos. Stabdžių sistemas išsamiau palyginsime žemiau. 

Žibintai

Beveik visi elektriniai paspirtukai turi žibintus. Jei neparašyta kitaip, paprastai jie atitinka europinius standartus (baltas/gelsvas priekinis žibintas ir raudonas galinis). Kai kurie elektriniai paspirtukai turi ir stabdymo bei posūkio žibintus, kurie yra svarbūs, jei planuojate važinėti daugiausia mieste.

Padangų tipai

Nuo ratų ir padangų priklauso, kokia danga paspirtukas gali važiuoti. Kuo didesni ratai, tuo geriau paspirtukai gali važiuoti nelygiu, duobėtu keliu, žole ir žvyru.

Padangos gali būti keletos tipų  pripučiamos, vakuuminės, pilnavidurės:

Pripučiamos – su anti-pradūrimo sistema, tinka važiuoti per duobes ir pakilimus.

Vakuuminės – absorbuoja vibracijas važiuojant nelygia kelio danga.

Pilnavidurės – pilnavidurės gumos padangos geriausiai tinka važiuoti miesto keliais.

Paspirtukų stabdžių sistemos

Elektriniai paspirtukai įprastai turi bent jau dvigubą stabdžių sistemą – priekinius stabdžius (suveikia nuspaudus mygtuką ar svirtelę ant rankenos) ir galinius stabdžius (galinis stabdymo pedalas koja).

Stabdžiai gali būti mechaniniai arba elektriniai. Su elektriniais stabdžiais paprasčiau, o štai mechaniniai būna ir hidrauliniai, pusiau hidrauliniai, ir diskiniai arba būgniniai.

Stabdžių palyginimas:

Diskiniai – stabdo labai gerai, nereikalauja daug ar dažno remonto, kaina – vidutinė.

Hidrauliniai – stabdo puikiai, tačiau reikalauja daug priežiūros, kaina – aukšta.

Pusiau hidrauliniai – stabo labai gerai, tačiau reikalauja daug priežiūros, kaina – vidutinė.

Būgniniai – stabdo gerai, beveik nereikalauja priežiūros, kaina –vidutinė.

Elektriniai – stabdo gerai, beveik visiškai nereikalauja priežiūros ir remonto, kaina maža.

Kokie elektriniai paspirtukai garantuoja patikimumą?

Patikimumą kiek sudėtingiau išmatuoti, bet geriausia, jei į paspirtuką yra integruotos saugumo sistemos nuo elektroninių gedimų. Paspirtukai su lieto metalo korpusu taip pat yra patikimesni nei tokie, kurie, paprastai tariant, yra sulydyti iš atskirų dalių. Paspirtuke taip pat turėtų būti kuo mažiau plastikinių detalių.

Kas lemia paspirtuko komfortą?

Kaip patogu važiuoti paspirtuku priklauso nuo daugelio dalykų, įskaitant aukščiau minėtas padangas, ratus, taip pat koks galingas yra paspirtukas, kaip greitai jis įsibėgėja ir panašiai. Jei visi šie dalykai atitinka jūsų lūkesčius, pastebėsite, kad labai patogu, kai paspirtukai turi ir LCD ekraną, kuriame galite matyti, kokiu greičiu važiuojate, kiek baterijos liko, koks greičio režimas yra nustatytas ir kt. Kai kurie elektriniai paspirtukai gali būti suporuojami su išmaniąja programėle, kurioje matysite nuvažiuotą atstumą, maršrutą ir kitokias funkcijas.

Elektriniai paspirtukai su amortizatoriais

Paspirtukai su amortizatoriais absorbuoja kelio nelygumus taip sušvelnindami smūgius ir suteikdami daugiau komforto vairuotojui. Važiuojant per duobes ar įkalne, amortizatoriai taip pat padeda išlaikyti balansą, todėl prisideda ir prie saugumo.

Paspirtukai su galiniais ir priekiniais amortizatoriais:

 • MaxWheel RS1PRO
 • MaxWheel RS1
 • MaxWheel S1
 • BIRD X1
 • BIRD X13 (+sėdynės amortizatorius)
 • BIRD X1PRO (4 priekiniai amortizatoriai)

Spyruokliniai amortizatoriai spyruoklė amortizatoriuose susitraukia, kai susiduria su kliūtimi ir sugrįžta į pradinę padėtį kliūtį įveikus. 

Hidrauliniai amortizatoriai – juos sudaro cilindras su hidrauliniu skysčiu (tepalu), kurį varinėja stūmoklis, taip perduodantis slėgį. Hidrauliniai amortizatoriai į kliūtį sureaguoja greičiau nei mechaniniai (spyruokliniai). 

Elektriniai paspirtukai su sėdyne

Paspirtukai su sėdyne, kuri gali būti pridedama Bird X1 ir MaxWheel RS1PRO modeliuose arba nenuimama kaip Bird X13 modelyje. 

Sėdynių aukštis yra reguliuojamas, pridedamos sėdynės yra pritvirtinamos varžtais.

Paspirtukai su sėdyne:

 • BIRD X1  su pridedama sėdyne
 • BIRD X13
 • MaxWheel RS1PRO su pridedama sėdyne

Galingi elektriniai paspirtukai

Paspirtuko galingumas lemia maksimalų paspirtuko greitį ir tai, kaip greitai jis įsibėgėja. Kai kurie galingi elektriniai paspirtukai turi dviejų variklių sistemą, kuri garantuoja ypač greitą pajudėjimą iš vietos.

Mūsų parduotuvėje paspirtukai galingumu varijuoja nuo 350 W iki 500 W su maksimalia 1000 W momentine galia. 

Važiuojam!

Taigi rinkdamiesi paspirtuką įvertinkite tai, kokiais keliais planuojate važiuoti.

Gatvėmis ir šaligatviais puikiai riedėsite su paspirtukais, kurių padangos yra pilnavidurės gumos, jos be vargo įveiks miesto kliūtis.

Jeigu jūsų kasdienio maršruto metu tenka važiuoti ir per žolę, ir per žvyrkelį, rinkitės paspirtukus su didesniais ratais, padangos vakuuminės o geriausia  pripučiamos. 

Planuojantiems ekstremalesnes išvykas į gamtą, ar kur kitur rekomenduojame paspirtukus su amortizatoriais, ir gal net dvigubu varikliu, kaip Bird X PRO.

Shopping Cart