Triukiniai paspirtukai:

Profesionalūs triukiniai paspirtukai

Triukiniai miesto paspirtukai skirti važinėti rampomis ir specialiuose triukams skirtose vietose. Tai priemonė, kuri tiks aktyviems žmonėms, tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, mėgstantiems naujus iššūkius bei aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Su triukiniais paspirtukais galėsite atlikti įvairius triukus, ko nepadarysite su įprastu elektriniu paspirtuku. Mes siūlome profesionalius MONKEY paspirtukus, kurie yra lengvi ir manevringi, pagaminti iš aukštos kokybės aliuminio su Abec guoliais. 

Kuo skiriasi triukiniai paspirtukai nuo paprastų?

Profesionalūs arba triukiniai paspirtukai yra skirti atlikti įvairius akrobatinius veiksmus. Dėl šios priežasties jie patvaresni ir tvirtesni nei įprasti laisvalaikio paspirtukai. Profesionalus paspirtukas – tai lyg patobulinta laisvalaikio paspirtuko versija.

Triukiniai paspirtukai buvo sukurti tada, kai ekstremalūs vairuotojai pamėgo eksperimentuoti su šia transporto priemone. Pradėjus važinėti laisvuoju stiliumi, tradiciniai paspirtukai neįstengė atlaikyti triukų sukeliamos apkrovos, todėl gamintojai pasiūlė konstrukcinius sprendimus.

Kokie triukiniai paspirtukai geriausi?

Iš pirmo žvilgsnio triukiniai paspirtukai atrodo kaip įprasti laisvalaikio, tačiau dauguma jų negali būti sulankstomi ar reguliuojami pagal paspirtukininko ūgį. Toks dizainas sustiprina eksploatacines paspirtuko savybes, užtikrina tvirtą ir patvarų korpusą.

Renkantis triukinius paspirtukus, norisi, kad jie būti ir tvirti, ir lengvi, tačiau suderinti šias dvi savybes gali būti sudėtinga. Mėgindami sukurti kuo tobulesnę konstrukciją gamintojai sutelkia dėmesį tik į tam tikrus jos funkcionalumus, pavyzdžiui:

  • Stovimosios dalies ir vairo tvirtumas
  • Ratų kietumas ir lengvumas
  • Lietas korpusas
  • Stipresni vairo fiksatoriai

Patvarūs triukiniai paspirtukai dažnai yra gaminami renkantis tvirtesnius metalus, kurie yra ir sunkesni, taip didinant ir paspirtuko svorį. Kol kas esame pastebėję, kad paspirtukininkai geriausius rezultatus pasiekia su paspirtukais iš aliuminio.

Triukinių paspirtukų konstrukcija

Kai perkate paspirtuką, atkreipkite dėmesį į tai, iš kokios medžiagos yra pagamintas paspirtuko korpusas, vairas, šakė, kokia vairo suspaudimo ir guolių sistema. 

Paspirtukai triukams iš aliuminio

Triukiniai paspirtukai iš aliuminio yra ir lengvi ir tvirti. Tokių paspirtukų šakei pagaminti yra naudojamas lietas CNC aliuminis, vairui ir stovimajai daliai (platformai) – aliuminio lydinys. 

CNC yra frezavimo būdas, kuriuo užtikrinamos antikorozinės aliuminio savybės, toks aliuminis lėčiau dėvisi, prie jo lengviau limpa dažai ir klijai, kurie gali būti naudojami kuriant paspirtuko dizainą.

Triukinių paspirtukų guoliai

Paspirtukai triukams privalo turėti ypač tvirtus guolius. Guoliai yra vertinami pagal ABEC sistemą, kurią sudaro 1, 3, 5, 7 ir 9 klasės. Kuo aukštesnė klasė, tuo guoliukas yra tikslesnis ir atsparesnis mechaniniam veikimui. Rekomenduojame rinktis paspirtuką, kurio guoliukai yra bent jau ABEC7 klasės.

IHC vairo suspaudimo sistema

Profesionalūs triukiniai paspirtukai privalo turėti integruotą vairo suspaudimo sistemą. Jų yra keletas rūšių, tačiau dažniausiai naudojama IHC (angl., Internal Hidden Compression). Ši sistema yra reikalinga tam, kad šakė ir vairas suktųsi kartu. 

Kaip išsirinkti triukinį paspirtuką?

Atliekant triukus, paspirtuko guoliukai, tarpinės, metalo konstrukcijos (ypač ties sujungimais) mechaniškai yra veikiami labiausiai. Triukiniai paspirtukai neturi amortizatorių, todėl juose nėra jokio mechanizmo, kuris bent kiek sugertų smūgius ir vibracijas. Dėl šios priežasties, kas kartą patikrinkite ir priveržkite varžtus.

Geriausi triukiniai paspirtukai turi:

  • Lietą konstrukciją, svarbiausia šakė.
  • Tvirto metalo ratus (ne plastikinius), skersmuo nuo 9,8 iki 11 cm
  • Kompresijos sistemą IHC, HIC, SCS arba ICS 
  • Kokybiškus guolius ir tarpines

Nors manoma, kad kuo paspirtukas sunkesnis, tuo jis profesionalesnis, lengvi lieto aliuminio paspirtukai yra manevringesni ir todėl populiaresni.

Triukinių paspirtukų palyginimas

Paspirtuko modelis

Monkey TITI

Monkey Spider

Monkey Mico

Monkey Kima

Ratai

Ø 10 cm kietumas 88A

Ø11 cm, kietumas 88A

Ø10 cm, kietumas 88A

Ø11 cm, kietumas 88A

Vairas

aliuminis, aukštis 57cm, plotis 46cm

aliuminis, aukštis 68cm, plotis 61cm

aliuminis, aukštis 67cm, plotis 46cm

aliuminis, aukštis 65cm, plotis 58cm

Vairo suspaudimo sistema

IHC

IHC

IHC

IHC

Paspirtuko šakė 

vieno lydinio CNC aliuminis

vieno lydinio CNC aliuminis

vieno lydinio CNC aliuminis

vieno lydinio CNC aliuminis

Stovimoji dalis, cm

aliuminis 11,5x 50

aliuminis 12×52

aliuminis 11,5x 50

aliuminis 12×52

Guoliai

Abec-9

Abec-9

Abec-9

Abec-9

Stabdis

lankstaus plieno

lankstaus plieno

lankstaus plieno

lankstaus plieno

Apkrova, kg

<100

<100

<100

<100

Svoris, kg

3,3

4

3,3

3,4

Dydis, cm

70×12×57

74×13×60

70×12×57 

73.5×13×60

Garantija

2 metai

2 metai

2 metai

2 metai

Išsirinkote? Važiuojam!

Susisiekite su mumis, jei vis dar kyla klausimų ir svarstote, koks paspirtukas jums geriausias. Patarsime ir padėsime išsirinkti visiems ir pradedantiesiems, ir įgudusiems triukininkams.

Shopping Cart